Wypożyczenie podnośnika – Na co zwrócić uwagę przy wynajmie długoterminowym?

Jeśli firma często korzysta z podnośników nożycowych lub koszowych, a nie chce inwestować środków w zakup tych urządzeń, dobrym rozwiązaniem może być wypożyczenie podnośnika na dłuższy czas. Przyjrzyjmy się zatem bliżej kwestii długoterminowego wynajmu takiego sprzętu.

Podnośniki nożycowe i kosztowe - gizo.pl

Fot. Wypożyczenie długoterminowe podnośnika to korzystne rozwiązanie m.in. dla firm logistycznych oraz podmiotów, które zajmują się techniczną obsługą obiektów.

Długoterminowy wynajem podnośników jest doskonałym rozwiązaniem m.in. dla fabryk, w których ciągi technologiczne uniemożliwiają wykorzystywanie drabin lub rusztowań. To także wygodny i bezpieczny sposób na liczenie towaru w magazynach czy łatwiejsza codzienna obsługa galerii handlowych.

Długoterminowe wypożyczenie podnośnika jest rozwiązaniem opłacalnym i ekonomicznym. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę przy wynajmie długoterminowym podnośników nożycowych i koszowych?

 

Wypożyczenie podnośnika nożycowego

Podnośniki nożycowe są maszynami o szerokim spectrum zastosowań. Jeśli prace z wykorzystaniem maszyny mają być prowadzone wewnątrz pomieszczeń, warto zdecydować się na wypożyczenie podnośnika nożycowego elektrycznego, który jest zasilany za pomocą akumulatorów bądź prądu sieciowego. Gwarantuje on duży udźwig, a dzięki temu, że podnośniki nożycowe są dostępne w wielu rozmiarach i wysokościach roboczych, łatwo znaleźć optymalne dla firmy urządzenie.

Podnośnik akumulatorowy  Gizo GN-4047 - gizo.pl

Fot. Podnośnik nożycowy akumulatorowy nie emituje spalin, jest cichy i ma niebrudzące ogumienie, dzięki czemu sprawdza się w pracach wewnątrz pomieszczeń.

Jeśli realizowane przez firmę prace prowadzone są na zewnątrz, a warunki terenowe bywają trudne, lepiej zdecydować się na długoterminowe wynajęcie podnośnika nożycowego z silnikiem spalinowym Diesla. To maszyny, które dzięki podporom stabilizującym mogą bezpiecznie pracować nawet na nierównym terenie. 

Podnośnik nożycowy spalinowy Genie - gizo.pl

Fot. Podnośniki nożycowe spalinowe mogą pracować w trudnych warunkach terenowych dzięki napędowi na cztery koła i kołom z pianki.

Jeśli chodzi o wypożyczenie podnośnika nożycowego, cena jest uzależniona m.in. od rodzaju wynajmowanego sprzętu, jego standardu i czasu, na jaki ma zostać wypożyczony. W przypadku wynajmu długoterminowego podnośnika nożycowego, cena jest ustalana indywidualnie i zwykle jest konkurencyjna w stosunku do wynajmu krótkoterminowego. 

 

Wypożyczenie podnośnika koszowego

Podnośniki koszowe wynajmowane są zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne, a zwyżki tego typu są niezwykle przydatne m.in w czasie budowy hal, konserwacji budynków czy podczas mycia okien znajdujących się na dużej wysokości. 

Fot. Wśród podnośników koszowych do wyboru są m.in. podnośniki osobowe, teleskopowe, teleskopowo-przegubowe oraz podnośniki koszowe montowane na samochodzie.

Wynajęcie podnośnika koszowego nie musi być dużym wydatkiem, choć wszystko zależy od tego, jaki sprzęt się wybiera. Jeśli stawia się na urządzenie wysokiej klasy, wyposażone w nowoczesne rozwiązania, wypożyczenie podnośnika koszowego może być nieco droższe.

W przypadku krótkoterminowego wypożyczenia podnośnika koszowego, cena za dobę wynosi ok. 250-300 zł. Jest ona niższa, gdy bierze się podnośnik koszowy na wynajem długoterminowy.

 

Reasumując…

Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy wynajmie długoterminowym podnośnika nożycowego lub koszowego?

Przy wyborze wypożyczalni podnośników nożycowych czy koszowych nie należy kierować się jedynie ceną usługi. Ważniejsze jest to, by wypożyczyć podnośnik u sprawdzonego dostawcy, który oferuje sprzęt bezpieczny, posiadający aktualne odbiory UDT oraz gwarantujący serwis wynajmowanych maszyn, w tym mobilny serwis w miejscu pracy podnośnika.